Hogyan válassz hámlasztót?
Ha egy kicsit jobban bele szeretnél merülni a témába, olvasd el ezt a szakértői cikkünket. Ebben áttekintjük, hogy miért ne használj szemcsés radírt, és mi a különbség a kémiai és az enzimes hámlasztók között.
Röviden: a kémiai hámlasztók (AHA, BHA) feloldják a hámsejtek közötti kötőanyagot, így segítik a hámsejtek leválását.
Az enzimes (vagy másnéven biológiai) hámlasztók az elhalt sejtek fehérjéit, azaz magát a hámsejtet célozzák meg és oldják fel.
Bár lehet, hogy így olvasva horrorisztikusnak tűnik a folyamat, de hidd el, hogy mindkét eljárás a bőrhöz sokkal kíméletesebb, mint a szemcsés radír. De természetesen van pár szabály amit be kell tartani.
1.) Most akkor melyik a jobb, az enzimes vagy a kémiai?
Mindkettő jó, és hatékony, DE!
Az AHA-t akkor használd, ha nem érzékeny a bőröd, és fent tudod a bőrödön hagyni pár percig anélkül, hogy utána kivörösödne a bőröd. Lehet száraz, vízhiányos vagy zsíros, egy a fontos, hogy ne legyen érzékeny. Azaz, ha az AHA használat után kipirosodik a bőröd, akkor tuti, hogy érzékeny (pl kezdődő rosacea), és a későbbiekben cseréld le enzimesre.
2.) Száraz, érett, érdes a bőröm, azért kipróbálhatom az enzimeset?
Hát persze! Semmi akadálya! A Te esetedben is ugyanolyan hatékonyan működik.
3.) Zsíros a bőröm, nem érzékeny, de sok mitesszerrel küzdök, melyek néha gyulladt pattanásokká alakulnak. Melyiket használjam?
Alapból mindegyiket használhatod. De kezdjük az elején: napi szinten használd a BHA tartalmú tonikunkat, ami segíti kitisztítani a pórusokat, mert oldja a faggyút, és hetente egyszer vesd be inkább az enzimeset. Az enzimesnek van egy szuper plusz tulajdonsága, mégpedig a gránátalmának és a kétféle áfonyának a gyulladáscsökkentő antiszeptikus tulajdonsága, így segíti a bőrödet a fertőtlenítésben, így gyorsítva a gyógyulást.
4.) Régebben a PHA/BHA hámlasztót használtam, most melyik lesz számomra a megfelelő?
Ezt a terméket kivezettük, mert úgy gondolom, hogy többet tud az enzimes és gyorsabban látható az eredményessége, ráadásul úgy, hogy még kíméletesebb a bőrhöz. Ezért inkább az
enzimest használd majd a későbbiekben. Illetve ha nagyon zsíros, mitesszeres vagy pattanásos a bőröd, akkor a zöld BHA tartalmú tonikunkat használd napi szinten és heti szinten az enzimest.
5.) Az enzimes fényérzékenyíti a bőrt?
NEM! Ettől is olyan jó! Amíg az AHA savas hámlasztó az élő sejtek közötti kapcsolatot is oldja (ezért lehet túltolni, ha valaki nem felügyelet mellett használja az extra magas %-os savakat), addig az enzim az ép sejteket nem bántja. Emiatt az is szuper tulajdonsága, hogy nyáron is használhatod, nem fényérzékenyíti a bőrt, ellentétben az AHA-val. (De azért a fényvédelmet nem úszod meg)